Miten koronavirus vaikuttaa sijoituksiini? Tessin vastaa yleisimpiin kysymyksiin! Lue lisää

Haetko rahoitusta seuraavaan kiinteistöprojektiisi?

Tarvetta rahoitukselle?

Digitaalinen kiinteistörahoitus on nopea ja joustava

Tessin-verkkopalvelun avulla voit räätälöidä tarpeidesi mukaisen rahoitusratkaisun. Voit valita seniorilainan, juniorilainan tai yhdistää omia varoja haluamaasi turvallisuusrakenteeseen, tuottoon ja juoksuaikaan. Koska Tessinin sijoittajat – toisin kuin pankki – eivät ole finanssisäännösten alaisia, rahoituksella voi saada korkeamman luototusasteen ja siten paremman pääoman tuoton.

Tessin-rahoitus voidaan yhdistää pankin tai muiden rahoittajien lainaan. Pienemmissä investoinneissa on kuitenkin täysin mahdollista rahoittaa projekti suoraan Tessinin kautta ilman muita toimijoita.

Sijoitettu yhteensä

190 895 141 EUR

Sijoittajaa verkostossa

51 334

Päättyneet projektit

197

rahoituskierroksen  kesto 1,5 MEUR

7 päivää

Mitä etuja Tessin tarjoaa?

Enemmän kuin vain vakuudellista lainaa

Hankkeiden omistajat kertovat, mitä etuja he ovat rahoituksen lisäksi saaneet Tessin-palvelusta.

Propio Fastigheter - Omakotitalojen kehitys Åkersbergassa - Taso 4

4 861 000 SEK 45 sijoittajalta
Mene projektisivulle

Boform - Palkitun kiinteistönkehittäjän ylelliset asunnot

18 110 000 SEK 166 sijoittajalta
Mene projektisivulle

Stenvillan - Rivitalo Helsingborgin keskustassa

5 500 000 SEK 28 sijoittajalta
Mene projektisivulle

Smala Sundet - Loppuunmyytyjä teollisuustiloja Örebrossa

16 100 000 SEK 97 sijoittajalta
Mene projektisivulle

Celon - Keskusta-asuntoja keskellä Kungsholmenia

15 000 000 SEK 133 sijoittajalta
Mene projektisivulle
FöregåendeNästa

Anna meidän löytää sinulle sopiva ratkaisu!

Rahoitusneuvojat

Milad Gholami+46 70 542 66 23milad@tessin.comRahastot ja laitokset
Alexander Forsgren+46 70 265 31 22alexander@tessin.comRahoitusneuvoja
Daniel Ankarcrona+46 72 244 64 48daniel@tessin.comRahoitusneuvoja
Magnus Nilsson+46 70 542 61 99magnus@tessin.comTransaktiovastaava
Patricia Nyberg+46 72 233 46 23patricia@tessin.comBusiness Manager Suomi
Joakim Svärdfeldt+46 73 268 78 62joakim@tessin.seRahoitusneuvoja
Axel Gyllgård+46 702 95 59 46axel@tessin.seRahoitusneuvoja
Johan Wennerholm+46 722 04 92 80johan@tessin.seRahoitusneuvoja
Karl Tigerhielm+46 738 01 14 06karl@tessin.seRahoitusneuvoja