Søger du kapital til dit næste
ejendomsprojekt?

Har du brug for finansiering?

Hurtigere og mere fleksibel med digital ejendomsfinansiering

Via Tessin kan du skræddersy en finansieringsløsning præcis efter dine behov ved at vælge seniorlån, juniorlån eller egenkapital kombineret med ønsket sikkerhedsstruktur, afkastniveau og løbetid. Eftersom Tessins investorer, til forskel fra banken, ikke er underlagt diverse finansielle regler, kan investorer typisk opnå en højere belåningsgrad, hvilket giver en mere tungtvejende finansiel løftestang og dermed et helt andet afkast på egenkapital.

En kapitaltilførsel kan med fordel kombineres med underliggende belåning fra bank eller anden finansieringsstruktur. Ved mindre investeringer er det dog også muligt udelukkede at finansiere via Tessin uden indblanding fra andre aktører.

Rejst kapital

190 875 192 EUR

Investorer i netværket

51 353

Gennemført projekt

186

Tiden det tager at indsamle 1,43 mio. euro

7 dage

Hvilken værdi bidrager Tessin med?

Mere end blot kapital

Ud over adgang til kapital har vores tidligere projektejere gjort os opmærksomme på yderligere værdier ved at bruge Tessin.

Propio Fastigheter - Villaudvikling i Åkersberga – etape 4

4.861.000 kr. fra 45 investorer
Til projektet

Boform - Prisbelønnet udvikler med eksklusive boliger

18.110.000 kr. fra 166 investorer
Til projektet

Stenvillan - Rådhus centralt i Helsingborg

5.500.000 kr. fra 28 investorer
Til projektet

Smala Sundet - Udsolgte industrilokaler i Örebro

16.100.000 kr. fra 97 investorer
Til projektet

Celon - Citylejligheder midt på Kungsholmen

15.000.000 kr. fra 133 investorer
Til projektet
FöregåendeNästa

Lad os finde en løsning til dig!

Finansieringsrådgivere

Milad Gholami+46 70 542 66 23milad@tessin.comFonde og Institutioner
Alexander Forsgren+46 70 265 31 22alexander@tessin.comFinansieringsrådgiver
Daniel Ankarcrona+46 72 244 64 48daniel@tessin.comFinansieringsrådgiver
Magnus Nilsson+46 70 542 61 99magnus@tessin.comTransaktionsansvarlig
Patricia Nyberg+46 72 233 46 23patricia@tessin.comAnsvarlig for Finland
Joakim Svärdfeldt+46 73 268 78 62joakim@tessin.seFinansieringsrådgiver
Axel Gyllgård+46 702 95 59 46axel@tessin.seFinansieringsrådgiver
Johan Wennerholm+46 722 04 92 80johan@tessin.seFinansieringsrådgiver
Karl Tigerhielm+46 738 01 14 06karl@tessin.seFinansieringsrådgiver