Accelerera byggtakten med Tessins byggnadskreditiv

Ansök om lån och få kreditbeslut inom en vecka!

Rest kapital
1 943 644 407 SEK
Investerare
50 356
Genomförda projekt
176
Återbetalt
1 030 489 219 SEK

 

Flexibel finansiering upp till 100 miljoner kronor

Via Tessin kan ni skräddarsy en finansieringslösning utifrån just era behov med anpassad säkerhetsstruktur, avkastningsnivå och löptid. Byggnadskreditivet kan med fördel kombineras med en underliggande belåning från bank eller annan finansiär. I mindre investeringar så är det dock fullt möjligt att enbart finansiera sig via Tessin utan inblandning av andra aktörer. Tessin kan garantera att vissa lån blir fulltecknade.

Om din ansökan blir godkänd presenteras lånet som ett investeringserbjudande till medlemmarna på plattformen. Kontakta oss idag för ett erbjudande!

Fyll i formuläret så kontaktar vi dig!

Magnus Nilsson

Magnus Nilsson
+46 70 542 61 99
magnus@tessin.com
Transaktionsansvarig

Milad Gholami

Milad Gholami
+46 70 542 66 23
milad@tessin.com
Fond och Institutioner

Alexander Forsgren

Alexander Forsgren
+46 70 265 31 22
alexander@tessin.com
Finansieringsrådgivare

Daniel Ankarcrona

Daniel Ankarcrona
+46 72 244 64 48
daniel@tessin.com
Finansieringsrådgivare

Patricia Nyberg

Patricia Nyberg
+46 72 233 46 23
patricia@tessin.com
Finlandsansvarig

Joakim Svärdfeldt

Joakim Svärdfeldt
+46 73 150 18 78
joakim@tessin.com
Finansieringsrådgivare